Yeniler
Giriş Yap

GÜMÜŞ ERZURUM OLTUSU TESBİH

Ürün Adı: GÜMÜŞ ERZURUM OLTUSU TESBİH
Ürün Kodu: T
Fiyatı: 150.00 $
Kdv Durumu: Fiyata KDV Dahildir.
Durumu: Aktif / Satışta
Kargo Ücreti:
Kalan Miktar:
Kargoya Teslimat Süresi: 24 Saat
Görüntülenme: 581

Ürün Açıklaması

Gümüş Erzurum Oltusu Tesbih
Siyah kehribar da denilen Oltu taşının en dikkat çekici özelliği, yer kabuğundan çıkarıldığında çok yumuşak, hava ile temas etmediği müddetçe bu yumuşaklığını muhafaza eder. Bu özelliğinden dolayı işlenmesi kolay bir cevherdir. Genellikle siyah, bazen koyu kahverengi, nadiren gri ve yeşilimsi renklerde de bulunur. Hava gazında alev çıkararak yanar, geriye bir miktar kül kalır. Yanma esnasında aniden soğutulursa camlaşır ve kalıp halini alır. Sürtünme ile elektriklenip hafif cisimleri çeker.

Oltu Taşının Fiziksel Faydaları:
Oltu taşı tespih kullanan insanların, vücutlarında birikmiş olan statik elektriği tespih çekmek suretiyle attıklarına ve bu vesileyle de stresten kurtulduklarına inanılır. 
Neden Tesbih Hediye edilmeli 
Tesbih, asırlar boyunca dilden dile gönülden gönüle aktarılan dualarda önemli bir kültür mirası öğesi olarak her zaman yer alır… İslâm-Türk medeniyetinde tesbih, kültür motifi ve dua aracı olarak önemli bir kilometre taşı olma hüviyetine sahiptir. Gönüllerinde her daim ukba iklimine yönelik açık kapılar bulunan mümin ve mütevekkil tesbih ustalarımız, asırlar boyunca tesbih yapımını, eskimez medeniyetimizin bir sanat konusu hâline getirmiştir.Yine, yüzyıllar boyunca tesbih ustalarının parmakları arasından dökülen dua taneleri, şüphesiz önce inanç sahiplerinin, daha sonra da ticari ya da gayrı ticari koleksiyonerlerin vazgeçemediği bir unsur olagelmiş; yürekleri duadan incelmiş Hak erleri her daim tesbihine sahip çıkmıştır.
Erkek ve kadın içinde alınabilinecek bir hediye olan Tesbih Mertliğin dürüstlüğün ve inancında sembolüdür.
Bu şık ve zarif tesbih eşiniz anneniz babanız ve arkadaşlarınız için değerli bir hediye olacaktır.

Özellik Listesi
Cinsiyet Erkek
Kaplama​ Rodyum
Renk Siyah - Gri
Maden Gümüş
Değerli Taş Oltu
Tema Doğal Taş - Dini Temalar
 
Copyright 2021. Tasarım: Dünkü Ziyaretçi: 87 | Bugünkü Ziyaretçi: 83